ضبط از صفحه کامپیوتر

ضبط از صفحه کامپیوتر
فیلم برداری از کامپیوتر

اگر بخواهید از روی مانیتور کامپیوتر خود فیلم برداری کنید، به روشی سریع و راحت نیاز دارید. فیلم برداری سخت افزاری مثل استفاده از وب کم یا میکروفن خیلی کاربردی نیست زیرا علاوه بر مانیتور، فضا و صدای اطراف را هم ضبط می کند. اما برنامه های نرم افزاری می توانند به راحتی از صفحه شما فیلم بگیرند. در این مقاله می آموزید که چگونه با استفاده از نرم افزارهایی که به احتمال زیاد بر روی کامپیوتر خودتان نصب دارید، از آن فیلم بگیرید.

دستوراتی که در پایین توضیح داده می شوند، برای سیستم عامل windows 10 کاربردی هستند. اگرچه نرم افزارهای دیگری هم وجود دارند که قابل خریدند و این کار را برای شما انجام می دهند.

چگونه در ویندوز از صفحه خود فیلم برداری کنیم؟

اگر که نمی خواهید نرم افزار اضافه ای برای این کار دانلود کنید، ویندوز ابزاری برای گیم بازان در خود تعبیه کرده است که می تواند توسط هر شخصی که بخواهد به راحتی فیلم برداری کند و یا حتی موزیک و صدا اضافه کند نیز استفاده شود.

چگونه توسط "Game Bar" مانیتور خود را ضبط کنید

برای استفاده از این قابلیت، کامپیوتر شما باید از برخی از انکودرها پشتیبانی کند، که البته بیشتر کارت گرافیک ها و پردازنده های نسل جدید این کار را انجام می دهند:

  • AMD VCE –  (AMD Radeon HD 7900 or newer)
  • Intel Quick Sync H.260 (Intel 2nd Generation CPU or newer)
  • Nvidia NVENC (Most Nvidia GeForce 600, Quadro K series or newer)

مرحله اول: دکمه "استارت" ویندوز را بزنید، سپس بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید تا صفحه تنطیمات نمایش داده شود.

فیلم برداری از کامپیوتر

مرحله دوم: گزینه "Gaming" را انتخاب کنید.

فیلم برداری از کامپیوتر

زیر قسمت  "Game Bar" مطمئن شوید که گزینه "Record Game Clips, Screenshots, and Broadcast Using Game Bar" روشن است.

فیلم برداری از کامپیوتر

مرحله چهارم: دو دکمه "Win + G" را با هم فشار دهید تا قسمت Game Bar  را باز کنید. ممکن است صفحه ای باز شود و از شما بپرسد که برنامه ای که روی صفحه باز است یک بازی است یا نه، اگر این طور شد راستش را نگویید و بگویید بله L

مرحله پنجم: نوار بازی در بالای مانیتور نمایش داده می شود که دکمه هایی برای دسترسی به ویژگی های مختلفی از قبیل صدا، اجرا و ضبط را دارد.

دکمه ضبط "Capture " باید بصورت پیش فرض نمایش داده شود، در غیر اینصورت بر روی دکمه "webcam " در نوار بازی کلیک کنید. بعد از آن بر روی علامت دایره "Start Recording" کلیک کرده و در صورت تمایل برای قطع ضبط دوباره بر روی آن کلیک کنید.

به جای این مراحل می توانید دکمه های "Win + Alt + R" را با هم فشار دهید تا ضبط شروع یا قطع شود.

فیلم برداری از کامپیوتر

تمامی ویدئوهای ضبط شده در فولدر "Videos/Captures" به عنوان فایل MP4  ذخیره می شوند.

چگونه در نرم افزار "PowerPoint" از کامپیوتر خود فیلم برداری کنید

نمی دانستید که با استفاده از پاور پوینت هم می توانید این کار را انجام دهید؟ حقیقت دارد، و خیلی هم ساده است.

مرحله اول: پاور پوینت را باز کنید و تب "Insert " را کلیک کنید، در انتهای سمتِ راست نواری که باز می شود، در قسمت "Media "،  دکمه "Screen Recording" وجود دارد.

فیلم برداری از کامپیوتر

مرحله دوم: صفحه سفید می شود و نواری در بالای صفحه نمایش داده می شود. شما قسمتی مستطیل شکل با مرزی قرمز رنگ می بینید که محیطی که از آن فیلم برداری خواهد شد را نشان می دهد. اگر می خواهید از تمام صفحه فیلم بگیرید، دکمه های "Windows + Shift + F " را با هم فشار دهید.

مرحله سوم: دکمه قرمز را کلیک کنید یا دکمه های "Windows + Shift + R" را با هم بفشارید.

فیلم برداری از کامپیوتر

مرحله چهارم: برای نگهداری موقت ضبط می توانید دکمه "Pause " را کلیک کنید و برای اتمام آن دکمه مستطیل شکل را فشار دهید.

مرحله پنجم: برای ذخیره کردن فیلم خود بر روی صفحه فیلمی که در پاور پوینت نشان داده شده راست کلیک کرده و دکمه "Save Media As" را فشار دهید و مراحل را ادامه دهید تا فیلم ذخیره شود.

فیلم برداری از کامپیوتر
بعد از این که کارتان تمام شد، می توانید ویدئو را به صورت فایل جداگانه ای ذخیره کرده و یا از آن در اسلایدتان استفاده کنید. بعد از آن، ویرایش و کنترل آن بسیار محدود خواهد شد، اگرچه از قابلیت هایی که پاور پوینت برای تغییر شکل ویدئو، اضافه کردن حاشیه و جلوه های ویژه مثل سایه، درخشش و غیره می دهد، بهتر است غافل نشوید.

نرم افزارهای جایگزین دیگری برای کار حرفه ای

اگر می خواهید تجربه حرفه ای تری از کار با نرم افزارهایی که به صورت ویژه برای این کار، و برای ضبط بازی ها، ساخته شدند استفاده کنید، بهتر است نرم افزارهای زیر را دانلود کنید:

OBS Studio (free)

فیلم برداری از کامپیوتر

Snagit ($50+)

فیلم برداری از کامپیوتر
 ترجمه شده از سایت Digita Trends
بیشتر بخوانید:
Tags

Related Articles