فعال سازی فشرده سازی Gzip در جوملا

فعال سازی فشرده سازی Gzip  در جوملا
فشرده سازی Gzip

سرعت یکی از مهمترین معیارها در موفقیت یک وبسایت است، در این مقاله به شما روشی هوشمندانه برای کاهش حجم سایت جوملایی خود می آموزیم. (البته بدون از دست دادن داده ها) این روش فشرده سازی نام دارد و ابزاری که از آن استفاده می کنیم، Gzip است.

Gzip چیست و چرا باید آن را در سایت جوملایی خود فعال کنیم؟

در میان سرور و مرورگر کاربر، همیشه ارتباطات رفت و برگشتی وجود دارد. برای کاهش زمان مورد نیاز هر ارتباط، سرور می تواند هر کدام از پاسخ هایش را فشرده کند. برای مثال، فرض کنید که یک بازدید کننده درخواست نمایش صفحه تماس را از سرور می نماید. بدون فشرده سازی، صفحه تماس حجمی به اندازه 300 کیلو بایت دارد، اما با فشرده کردن می توان این اندازه را به حدود 100 کیلو بایت کاهش داد. بنابرین، سرور فایل شما را فشرده کرده و آن را به مرورگر بازدید کننده می فرستد و در آنجا با سرعتی بالا فایل از حالت فشرده خارج می شود و صفحه به صورت عادی نمایش داده می شود. همان طور که گفته شد، فشرده سازی تجربه ای سریع و آسان را برای بازدیدکنندگان سایت شما فراهم می آورد، اما سوال اینجاست که " Gzip چیست؟"

Gzip یک الگوریتم است که سرور شما برای فشرده سازی از آن استفاده می کند و به راحتی می توانید آن را در سیستم مدیریت محتوای جوملا فعال کنید. با هم ببینیم چگونه!

چگونه فشرده سازی Gzip را در جوملا فعال کنیم؟

ابتدا باید وارد پنل مدیریت جوملا شده و به قسمت زیر بروید:

System >> Global Configuration

فشرده سازی Gzip

سپس تب " Server " را باز کنید. در اینجا قسمتی به نام " Server Settings" را مشاهده خواهید کرد و در داخل آن گزینه ای بنام "Gzip Page Compression " وجود دارد. برای فعال کردن Gzip باید مقدار این گزینه را به " Yes" تغییر دهید.

فشرده سازی Gzip

در نهایت تنها کافی است تا دکمه " Save" را بزنید و تنظیمات را ذخیره کنید. تمام!

فشرده سازی Gzipمرجع: سایت joomla beginner
بیشتر بخوانید:
Tags

Related Articles